wtorek, 4 grudnia 2018

O rozmiarach słów kilka...

Cześć! 

Ło mamo, jak ja tu danwo nie byłam... Pora zdmuchnąć zaległy tu kurz i wreszcie coś skrobnąć!
*dmuch i kaszel * Dużo tu tego kurzu.
No to jedziemy!

Na początku może od razu powiem - długo się zastanawiałam czy napisać teraz ten post czy może poczekać aż wszystkie modele będą znowu razem, ale stwierdziłam, że nie ma sensu czekać i zrobię post z tego co mam.

Ostatnio wykonując jedną rzecz na zamówienie, spojrzałam na stojące na półce AR i zaczęłam się zastanawiać czy ta rzecz którą aktualnie robię zmieści się na którąś z nich. Tak, więc wesoło potuptałam do półki, wzięłam pierwsza lepsza AR do ręki i spróbowałam założyć właśnie skończone ogłowie na jegomościa... Nawet po regulacji na same końce pasków ogłowie nie chciało wejść!

Dlatego tu jest ten post. Chciałam pokazać Wam różnice między rozmiarem niektórych AR a zwykłymi Breyerami jak np. Snowman. 

Gotowi? 

To lecimy! 

Na pierwszy ogień poszedł AR Rubin od Brigitte Eberl  Chłopak jest duży, ma 20 cm w kłębie  gdzie Siwy ma około 18 cm.
Proszę nie zwracać uwagi na ogłowie na siwym, zapomniałam je zdjąć do zdjęć a jest częścią jednego zestawu z zamówienia.


Łeb Rubin również ma większy, ma on 8 cm długości głowy ( od potylicy do początku warg) a Snowman 7 cm. Również o 0,5 cm Rubin ma większy łeb od Snowmana ( od potylicy do ganaszy). Niby 1/0,5 cm różnicy ale oglowie już trzeba robić większe.


A to w całości prezentujący się jegomość. W planach ma być maści palomino sabino i jeśli czas pozwoli to będzie wystawiony na LS ^^
Kolejnym miśkiem do porównania jest Bellamira znowu od Brigitte Eberl. Klaczucha jest wielkością podobna do Snowmana, taka sama wysokość jak i wymiary. No... Może trochę grubsza na około w kłębie ;) 

Wielkości łbów bardzo zbliżone do siebie  


W planach na nią jest maść kasztanowata leopard, ale prawdę mówiąc to temu modelowi każda maść będzie ładnie wyglądać. 


Kolejny pacjent to Kronos również  od Brigitte Eberl. Jest to jak dotychczas jeden z największych modeli jakie miałam do tej pory. Przy nim Snowman wygląda przy nim jak mały koń. Chłopak ma 20,5 cm w kłębie!

Na Kronosa to jest dopiero robić ogłowie! Ogier ma aż 8,5 cm długości pyska! ( od początku warg do potylicy). Ktoś ma ogłowie w rozmiarze 5x XXL?

U niego w planach jest maść siwa / jasnosiwa bo niestety to aktualne malowanie zaczyna mieć odpryski i nie wygląda to za ciekawie  Najnowszy nabytek na celowniku czyli Danton od Brigitte Eberl! Tu również góruje nad siwym - w kłębie ma aż 19,5 cm ( bez podstawki).

Ten chłopiec też ma większy łeb niż Siwy, wielkość zbliżona do łba Kronosa... Ma ktoś kolejne ogłowie 5x XXL? 


Myślę że ładnie będzie mu w maści gniado-srokatej, w sumie nie mam jeszcze żadnego srokacza, ale pora to zmienić! Myślę że kobył na pewno pojedzie na LS! Szkoda zmarnować jego potencjał :D

No i to na razie tyle. Miałam w planach obfocić Last Tyme i Ferrari ale stwierdziłam że te modele nie mają póz zbliżonych do stania w miejscu ( jakby Danton ją miał *ekhe ekhe *) więc nie ma sensu robić ich porównań ( nooo chyba że ktoś bardzo chce).

Ze spraw organizacyjnych to post o aktualnej kolekcji zrobię kiedy wszystkie modele będą razem, wtedy będzie potężny post o każdym (Tradkowym) mieszkańcu mojej półki.

Druga sprawa to taka  że w planach jest konkurs na święta  najprawdopodobniej Candy, ale zobaczę jak się sprawa będzie mieć.

Przyznam, że nie mogę się doczekać świąt! Wreszcie będzie dłuższe wolne idealne do porobienia akcesoriów dla modeli ^^ (tu czytaj: biorę się dalej za zamówienia).

To tyle na dziś :) Dzięki za uwagę

2 komentarze:

 1. Czekałam na post i się doczekałam c:

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Łooo! Ktoś tu jeszcze żyje i zagląda tu na bloga :D
   No przyznam że zaniedbałam tego bloga, ale czas się zrehabilitować i częściej coś tu wrzucać ^^

   Usuń